Дуже зручними в діагностиці як для самоконтролю так і для професійного використання є портативні аналізатор STANDARDLipidoCare та STANDARDLipidoCare Plus.


Дані прилади швидко та майже безболісно дають змогу перевірити 7 показників:
 1. Глюкоза крові (GLU)
 2. Загальний холестерин (TC)
 3. Тригліцериди (TG)
 4. Ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ, HDL)
 5. Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ, LDL)
 6. Індекс атерогенності (LDL/HDL)
 7. Ліпопротеїни невисокої щільності (non-HDL)
Важливо, що 90% випадків виникнення серцево-судинних захворювань і гострих станів пов’язані всього з 9 факторами:
 • підвищений рівень холестерину в крові та надлишкова вага;
 • паління і вживання алкоголю;
 • психоемоційні розлади;
 • цукровий діабет та артеріальна гіпертензія;
 • неправильне харчування з недостатньою кількістю в раціоні фруктів і овочів
І якщо про небезпеку алкоголю та стресових ситуацій для здоров’я серця знають всі, а необхідність щоденного контролю та стабілізації артеріального тиску вже «вкоренилася» в свідомості людей, то інформація про холестерин і його вплив на організм лише за останні 10-15 років стала поширеною і доступною широкому колу пацієнтів. При цьому інформація ця нерідко неповна і перекручена.
Холестерин постійно циркулює в кровоносному руслі, а його кількість в нормі не повинно перевищувати 5,2 ммоль/л. Однак не все так просто. Існує як декілька форм холестерину — ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності) і ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності).
Перший — «хороший», другий — «поганий». Поганий холестерин відкладається на стінках судин, формуючи холестеринові бляшки і порушуючи нормальне кровопостачання до життєво важливих органів. Це хронічне захворювання носить назву «атеросклероз» — ураження артерій внаслідок порушення ліпідного обміну, і є основною причиною захворювань серцево-судинної системи. «Хороший» холестерин, навпаки, запобігає відкладенню холестерину. Крім холестерину в крові знаходиться ще один вид жирових клітин — тригліцериди. Тригліцериди призначені для накопичення енергії та передачі її для використання м’язами. Однак надлишок тригліцеридів, особливо в поєднанні з підвищеним рівнем ЛПНЩ, також небезпечний.
Таким чином, основна небезпека холестерину — а точніше, лише однієї з його форм — полягає в ймовірності розвитку атеросклерозу. Крім того дуже важливо знати, яка форма холестерину переважає. Коефіцієнт (або індекс) атерогенності говорить про співвідношення між «хорошим» і «поганим» видами холестерину.
ІА = (загальний холестерин — ЛПВЩ) / ЛПВЩ
В нормі ІА не повинен перевищувати значення 3. Якщо коефіцієнт атерогенності більше 3, значить, в крові багато «поганого» холестерину, і є загроза розвитку атеросклерозу
Made on
Tilda